Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Ocieplony dom to... mniejsze wydatki!

Nawet najnowocześniejszy piec centralnego ogrzewania na niewiele się zda, jeżeli domostwo nie będzie odpowiednio docieplone. Współcześnie, co warto zauważyć, na rynku istnieje całe mnóstwo materiałów przeznaczonych do termoizolacji. Poza styropianem nabyć można również wełnę szklaną, płyty drzewne oraz korek. Ten ostatni produkt jest coraz częściej doceniany przez konsumentów.

Korek to wybór, który na naszym rynku uchodzi za materiał nieco egzotyczny. Z drugiej jednak strony, idealnie nadaje się do izolacji zarówno ścian wewnętrznych, jak i podłóg. Większość korku, który dostępny jest na naszym rynku, pozyskiwany jest z kory dębu korkowego i – co ważne – jest naturalnym produktem. Sama kora składa się z drobniutkich komórek, które wypełnione są gazem. Ta właściwość sprawia właśnie, że domostwo jest odpowiednio docieplone. Ponadto, sam korek odznacza się szeregiem właściwości, w tym zwłaszcza zdolnością do oddychania czy paroprzepuszczalnością. Wszystko to sprawia, że materiał ten jest po prostu idealny dla wymagających klientów, którzy szukają materiału, który w odpowiedni sposób dociepli mieszkanie.

Co z tym korkiem?

Poza wskazanym szeregiem właściwości należy wskazać, że korek izolacyjny współcześnie jest oferowany jako płyty lub też materiał luźny. Sama produkcja nie jest skomplikowana, zaś do korka nie dodaje się dodatkowych preparatów lub też substancji. Wszystko to sprawia, że produkt ten jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników i mieszkańców.
Ponieważ same płyty odporne są na ściskanie, zachowują swój naturalny wymiar. Dodatkowo warto podkreślić, że są one odporne na wszelkie szkodniki i łatwe w użyciu, zwłaszcza zaś w dopasowaniu odpowiedniej wielkości poszczególnych płyt.

Źródło zdjęcia: http://cdn11.mowimyjak.smcloud.net

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Korek uchodzi za materiał średnio palny. Poza właściwościami izolacyjnymi można go również stosować do wytłumiania poddasza. Podobnie, jak w przypadku styropianu czy też wełny szklanej, zachowane muszą zostać odpowiednie kroki przy montażu. Kierować należy się ogólną zasadą, że system izolacyjny składa się z trzech składników. Pierwszym komponentem jest materiał izolacyjny, drugim siatka zbrojeniowa. Trzecim i jednocześnie ostatnim jest warstwa tynku. W tym przypadku stosowany jest najczęściej tynk mineralny. Ważne jest jednak, aby poszczególne elementy idealnie do siebie pasowały i były zgodne pod względem jakości. W przeciwnym przypadku nie uzyska się założonego efektu.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 komentarze:

Prześlij komentarz